Як правильно робити відеоогляди?

08-06-2023

Як правильно робити відеоогляд

Планування та підготовка

У сучасному світі відеоогляди є одним із найпопулярніших форматів контенту. Вони дають змогу донести інформацію до аудиторії, демонструючи продукти, послуги або ідеї в захопливій і зрозумілій формі. Але щоб створити якісний відеоогляд, необхідно добре спланувати і підготуватися. У цій статті, студія відеоконтенту ViMaker розповість Вам про важливі етапи планування та підготовки до зйомок відеоогляду, а також поділимося корисними порадами та інструментами як зробити запис відео якіснішим.

Визначте мету і вид відео огляду

Перед тим як приступити до зйомок, необхідно визначити мету вашого відеоогляду. Чітко сформульована мета допоможе вам зосередитися на основних завданнях і напрямку контенту. Різні відеоогляди можуть мати різні цілі. Деякі з них можуть включати в себе:

 • Рекламу продукту: Якщо ваша мета - просування певного продукту або послуги, ваш відеоогляд має бути інформативним, привабливим і переконливим. Визначте основні характеристики продукту і виділіть його переваги, щоб переконати глядачів у його цінності та спонукати їх до покупки.
 • Навчання: Якщо ваша мета - навчити глядачів певної навички або використання продукту, відеоогляд має бути структурованим і зрозумілим. Розбийте контент на логічні розділи і надайте покрокові інструкції та поради для досягнення бажаних результатів.
 • Розвага: Відеоогляди також можуть слугувати цілям розваги. Якщо ви хочете заінтригувати і розважити глядачів, зосередьтеся на створенні захопливого і цікавого контенту. Використовуйте гумор, цікаві факти або незвичайні підходи, щоб привернути увагу й утримати інтерес глядачів.

Види відеооглядів товару

Види відеооглядів товару можуть бути різноманітними і залежать від цілей та особливостей продукту. Нижче представлено кілька поширених типів відеооглядів:

 • Демонстраційний огляд:

Демонстраційний огляд допомагає дати більш точне уявлення про товар. Наприклад, у випадку з одягом або аксесуарами, відео дає змогу показати, який вигляд вони мають на людині в русі та в поєднанні з іншими предметами, щоб допомогти потенційним покупцям ухвалити рішення. Для техніки або апаратури, можна зробити відеоогляд розпакування, щоб продемонструвати комплектацію товару та основні характеристики.

 • Експертний огляд або тестування:

Цей тип огляду вимагає участі фахівців, які мають глибокі знання і досвід щодо даного товару. Експертний огляд спрямований на детальний опис усіх переваг товару, надання корисних порад і оцінку його продуктивності. Це допомагає споживачам ухвалити обґрунтоване рішення про покупку.

 • Презентаційний огляд:

Презентаційний огляд використовується для запуску нових товарів на ринок. Він надає користувачам інформацію про новинку за допомогою відео презентації. Якщо товар є свіжою пропозицією, то відеоогляд може привернути велику увагу і допомогти залучити нових клієнтів.

 • Рекламний огляд:

У рекламних оглядах можна використовувати творчість та емоції, щоб зацікавити глядачів. Залежно від асортименту товарів, це може бути смішний ролик або цікава історія, пов'язана з продуктом. Рекламні огляди покликані створювати позитивне враження і мотивувати людей до покупки.

Вибираючи тип відеоогляду для товару, враховуйте його особливості, цільову аудиторію та цілі, яких ви хочете досягти. Кожен тип огляду має свої переваги і може бути ефективним залежно від контексту та потреб вашого бренду.

Виберіть тему відео огляду

Після визначення мети вашого відеоогляду необхідно вибрати відповідну тему. Вибір теми залежить від вашої аудиторії, популярних запитів глядачів, трендів у вашій галузі та актуальних тем.

Для вибору теми ви можете використовувати ключові запити, такі як: "теми для відео", "теми відео презентацій" і "мета перегляд відео". Проведіть дослідження, вивчіть популярні відеоогляди у вашій ніші, прочитайте коментарі та зверніть увагу на теми, які є найпопулярнішими та найцікавішими для вашої аудиторії.

Також врахуйте свої знання і досвід в обраній темі. Ви маєте бути достатньо компетентними і впевненими в тому, що представляєте, щоб донести інформацію до глядачів ефективно й авторитетно.

Складіть план відео

Складання плану відеоогляду є невід'ємною частиною планування і підготовки. Добре структурований план допоможе вам організувати інформацію і створити логічну послідовність у відео.

Почніть план зі вступу, де ви захопите увагу глядачів і представите тему вашого відеоогляду. Потім визначте основні розділи, які ви будете розглядати. 

У кожному розділі надайте інформацію, демонструйте продукт або наводьте приклади, які підтверджують ваші слова. Приділіть увагу плавності переходів між розділами та збереженню зрозумілості й логічної структури відеоогляду.

Крім того, не забудьте приділити час у заключній частині відеоогляду для підбиття підсумків і зробіть заключну заяву, яка зміцнюватиме вашу мету відеоогляду.

При складанні плану відеоогляду також врахуйте тривалість відео. Подумайте про час, який глядачі готові витратити на перегляд відеоогляду. Якщо ваше відео занадто довге, глядачі можуть втратити інтерес і переключитися на інший контент. Намагайтеся бути лаконічними і виділяти тільки найважливішу інформацію.

Важливо також подбати про якість відео та звуку. Використовуйте якісне обладнання для запису відео та мікрофон, щоб гарантувати чіткість зображення і ясність звуку. Також зверніть увагу на освітлення і фон, щоб створити приємну і професійну обстановку для перегляду.

Насамкінець, планування та підготовка до відеоогляду є ключовими етапами для створення якісного контенту. Визначення мети, вибір теми та складання плану допоможуть вам досягти успіху у створенні відеооглядів, які будуть цікаві та корисні вашій аудиторії.

Підготуйте обладнання та засоби для запису

Окрім планування та вибору теми для відеоогляду, важливо також забезпечити підготовку необхідного обладнання та засобів для якісного запису. Ось деякі ключові кроки, які слід виконати:

 • Виберіть якісну програму для запису відео: Під час вибору програми для запису відео врахуйте вимоги вашого проєкту, вподобання та можливості. Існує безліч програм, як безкоштовних, так і платних, які пропонують різні функції та можливості для створення відеооглядів.
 • Підготуйте обладнання: Залежно від ваших потреб і бюджету виберіть відповідне обладнання для зйомки. Це може бути професійна відеокамера, смартфон з якісною камерою або веб-камера для запису на комп'ютері. Переконайтеся, що ваше обладнання працює справно і має достатню якість для отримання чіткого і професійного відео.
 • Забезпечте хороше освітлення і звук: Хороше освітлення є ключовим фактором для отримання якісного відео. Використовуйте природне освітлення або додаткові джерела світла, щоб уникнути тіней і забезпечити рівномірну яскравість. Також зверніть увагу на звукове обладнання. Використовуйте мікрофон для отримання чіткого та зрозумілого звуку під час запису.
 • Перевірте налаштування та кадрову частоту: Перед початком запису переконайтеся, що налаштування вашої програми та обладнання відповідають вашим вимогам. Переконайтеся, що кадрову частоту (число кадрів за секунду) встановлено на оптимальний рівень для отримання плавного відео.

Підготовка обладнання та засобів для запису є важливим кроком перед зйомкою відеоогляду. Забезпечуючи якісне обладнання та правильні налаштування, ви збільшуєте шанси на створення професійного та привабливого відеоогляду товару.

Створення якісного відеоогляду та відеопрезентації

Створення якісного відео та відеопрезентації

 

Відеоогляди та відеопрезентації - це ефективні інструменти для представлення послуг і продуктів вашої компанії. Вони дають змогу привернути увагу клієнтів, демонструючи особливості та переваги пропонованих послуг і продуктів. Важливо врахувати такі аспекти під час створення відеооглядів і відеопрезентацій:

Опис послуги або продукту

На початку відеоогляду або відеопрезентації необхідно надати короткий опис послуги або продукту. Розкажіть про його основні характеристики, переваги та застосування. Підкріпіть інформацію прикладами продуктів або послуг, щоб клієнти краще зрозуміли, як ваша пропозиція може бути корисною для них.

Відеоогляд

Відеоогляд - це чудовий спосіб продемонструвати продукт або послугу в дії. Покажіть, як продукт працює, його функціональність і можливості. Використовуйте різні ракурси зйомки, щоб глядачі могли розглянути продукт з усіх боків. Опишіть його особливості та переваги, наводячи приклади продуктів, які можуть бути корисні клієнтам.

Відеопрезентація

Відеопрезентація дає змогу детально ознайомити клієнтів із вашою компанією та пропонованими послугами. Виділіть основні теми відеопрезентації, такі як приклади послуг, види послуг, теми відеопрезентацій. Розкажіть про переваги вашої компанії і те, чим вона відрізняється від конкурентів. Зробіть відеопрезентацію цікавою і привабливою для глядачів, використовуючи короткі описи послуг і продуктів, ілюструючи їх прикладами.

Створення відеоогляду та відеопрезентації

Перед тим, як розпочати створення відеоогляду або відеопрезентації, проведіть дослідження про продукт або послугу, з якими ви працюєте. Познайомтеся з їхніми особливостями, характеристиками та перевагами. Також визначте мету вашого відео: ви хочете продемонструвати функціональність продукту, пояснити переваги послуги або привернути увагу до нового продукту.

 • Сценарій і структура

Розробіть сценарій для вашого відео, який буде ясним і логічним. Визначте ключові моменти, які хочете охопити, і вкажіть порядок їхнього представлення. Розділіть відео на секції, щоб воно було структурованим і легким для сприйняття глядачем. Зверніть увагу на вступ, основну частину та висновок.

 • Візуальні елементи та демонстрація

Під час створення відеоогляду та відеопрезентації зверніть увагу на візуальні елементи, які можуть поліпшити сприйняття матеріалу. Візуальні демонстрації, як-от демонстрація роботи продукту або використання послуги, допоможуть глядачам краще зрозуміти й оцінити пропоноване вами. Використовуйте чіткі та високоякісні зображення або відеоматеріали, щоб привернути увагу глядачів.

 • Поради та рекомендації

Коли ви описуєте продукт або послугу, дайте поради та рекомендації, які допоможуть глядачам краще зрозуміти, як використовувати або отримати максимальну користь від них. Опишіть основні особливості та функції, і поділіться своєю експертною думкою про те, як вони можуть бути корисними для вашої аудиторії.

 • Приклади та ілюстрації

Щоб посилити ефективність вашого відеоогляду або відеопрезентації, використовуйте приклади продуктів або послуг, які демонструють їх застосування або результати. Наведіть реальні приклади використання та ілюструйте їх у відео. Це допоможе глядачам краще уявити, як ваша послуга чи продукт можуть бути корисними для них.

 • Короткий опис і висновок

У висновку відеоогляду або відеопрезентації надайте короткий опис продукту або послуги, підкреслюючи їхні ключові переваги та привабливі риси. Завершіть відео сильним висновком, включно із закликом до дії, як-от запрошення до покупки, заявка на послугу або підписка на канал. Зверніть увагу на важливість включення контактної інформації або посилань для отримання додаткової інформації.

Монтаж відео: поради та інструменти від студії відео контенту ViMaker

Монтаж відео

 

Для успішного створення відеоконтенту, монтаж є одним із ключових етапів. Це процес об'єднання та обробки знятого матеріалу, який дає змогу створити якісний і привабливий фінальний продукт. Студія відеоконтенту ViMaker допоможе вам розібратися в особливостях монтажу відео та поділиться деякими секретами, які допоможуть вам досягти професійних результатів.

Сортування знятого матеріалу

Перед тим як приступити до монтажу, важливо впорядкувати знятий матеріал. Це допоможе вам систематизувати й організувати відеофайли для ефективнішої роботи. Рекомендується створити папки або бібліотеку, де кожен відеокліп буде розташовуватися відповідно до його вмісту або хронології. Така структура полегшить вибір потрібних матеріалів на етапі монтажу і заощадить ваш час.

Титри та звукові ефекти

Один із важливих аспектів монтажу відео - додавання титрів і звукових ефектів. Титри допомагають глядачеві краще зрозуміти контекст і зміст відео, а також можуть використовуватися для подачі інформації, включно з назвами, заголовками, іменами осіб, що говорять, та іншою додатковою інформацією. Програми для монтажу відео зазвичай пропонують широкий вибір стилів і налаштувань для створення титрів професійного вигляду.

Звукові ефекти вносять додаткову атмосферу у ваше відео і роблять його більш цікавим і привабливим. Музичні композиції та звукові ефекти можуть створити потрібний настрій і підкреслити ключові моменти вашого контенту. Вибираючи музику для монтажу відео, зверніть увагу на її відповідність тематиці та настрою вашого відео, щоб вона доповнювала і посилювала його емоційну складову.

Обробка звуку і колірна корекція

Обробка звуку - важливий етап у створенні якісного відеоконтенту. Програми для обробки звуку надають безліч інструментів і ефектів, які дають змогу поліпшити звуковий супровід відео. Ви можете прибрати небажані шуми, підкоригувати рівень гучності, додати ефекти тощо. Важливо, щоб звук був чистим і зрозумілим для глядачів.

Найкращі програми для обробки звуку

Під час обробки звуку в процесі монтажу відео, вибір правильної програми є ключовим фактором для досягнення високоякісного звукового супроводу. Ось кілька найкращих програм для обробки звуку, які дадуть вам змогу досягти професійних результатів:

 1. Adobe Audition: Adobe Audition є одним із найпопулярніших інструментів для обробки звуку. Він пропонує широкий спектр функцій, включно з шумозаглушенням, еквалізацією, зведенням звуку, додаванням ефектів і багато іншого. Програма має інтуїтивно зрозумілий інтерфейс і потужні інструменти для досягнення високої якості звуку.
 2. Pro Tools: Pro Tools - це професійна програма для обробки звуку, яка широко використовується в індустрії музики та кіно. Вона пропонує безліч функцій для мікшування, запису, редагування та зведення звуку. Pro Tools має потужні інструменти та гнучкий інтерфейс, що робить її ідеальним вибором для професійних звукорежисерів.
 3. Logic Pro: Logic Pro - це програмне забезпечення для обробки звуку, розроблене компанією Apple. Воно пропонує широкий спектр інструментів і ефектів для створення та обробки звукових доріжок. Logic Pro має інтуїтивно зрозумілий інтерфейс і потужні можливості для звукового монтажу, мікшування та створення музики.
 4. Ableton Live: Ableton Live - це популярна програма для створення та обробки музики, але вона також пропонує безліч інструментів для обробки звуку у відео. Вона має широкий вибір ефектів, інструментів і функцій для обробки та маніпулювання звуковими доріжками. Ableton Live також чудово підходить для роботи з живим звуком і має зручний інтерфейс.
 5. Reaper: Reaper - це потужна програма для мультизапису та обробки звуку. Вона пропонує широкий спектр функцій, включно з багатодоріжковим записом, мікшуванням, обробкою ефектів і багато іншого. Reaper є гнучкою програмою, яка підходить для різних завдань.


Найкращі програми для монтажу відео

Колірна корекція також відіграє важливу роль у створенні привабливого і професійного відео. За допомогою програм для монтажу відео ви можете регулювати колірний баланс, контрастність, насиченість та інші параметри зображення. Колірна корекція дає змогу досягти певного візуального ефекту, підкреслити настрій і створити єдиний стиль для вашого відео.

Під час вибору програми для монтажу відео необхідно враховувати функціональність, зручність використання та відповідність вашим потребам. Ось деякі з найкращих програм для монтажу відео:

 1. Adobe Premiere Pro: Adobe Premiere Pro - це одна з найпопулярніших програм для монтажу відео, яка широко використовується професіоналами. Вона пропонує широкий спектр функцій, включно з багатодоріжковим монтажем, кольорокорекцією, додаванням ефектів, аудіомонтажем і багато іншого. Premiere Pro має потужні інструменти та інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, що робить його ідеальним вибором для професійного монтажу.
 2. DaVinci Resolve: DaVinci Resolve - це потужна програма для монтажу відео, яка також пропонує функції кольорокорекції та відділення звуку. Вона часто використовується професіоналами в індустрії кіно. DaVinci Resolve має просунуті інструменти для корекції кольору, стабілізації відео, додавання спеціальних ефектів і багато іншого. Крім того, вона має високу продуктивність і можливість спільної роботи.
 3. Sony Vegas Pro: Sony Vegas Pro - це популярна програма для монтажу відео, яка пропонує широкий набір функцій та інструментів. Вона підходить як для користувачів-початківців, так і для професіоналів. Sony Vegas Pro має простий та інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, а також функції багатодоріжкового монтажу, кольорокорекції, додавання ефектів і багато іншого.
 4. iMovie: iMovie - це безкоштовна програма для монтажу відео, розроблена компанією Apple. Вона призначена для користувачів Mac і iOS і має простий та інтуїтивно зрозумілий інтерфейс. iMovie пропонує базові функції монтажу, додавання ефектів, створення титрів і багато іншого. Вона ідеальна для новачків і користувачів, яким потрібен простий і швидкий інструмент для монтажу відео.
 5. HitFilm Express: HitFilm Express - це безкоштовна програма для монтажу відео, яка пропонує широкий спектр функцій і ефектів. Вона підтримує багатодоріжковий монтаж, корекцію кольору, додавання спеціальних ефектів, анімацію та багато іншого. HitFilm Express має інтуїтивний інтерфейс і надає можливості для професійного монтажу відео.

Це лише деякі з найкращих програм для монтажу відео, і вибір залежить від ваших конкретних потреб, навичок і бюджету.

Як бачите, монтаж відео є важливим етапом у процесі створення якісного контенту. Використовуючи програми для монтажу відео та додатки для обробки звуку, ви зможете створити відео, що має професійний вигляд, з ефектними титрами, привабливою музикою і якісною обробкою звуку та зображення. Експериментуйте, вдосконалюйтеся і створюйте відео, які вражатимуть вашу аудиторію.

Оптимізація та публікація відео огляду

Оптимизація та публікація відео

 

Команда студії ViMaker завжди прагне забезпечити найбільшу доступність відеооглядів для зацікавленої аудиторії. Для досягнення цієї мети вкрай важливо вибрати відповідні платформи, на яких можна розмістити вашу відео презентацію. 

Вибір платформи для розміщення відео

Одним із найефективніших і широковідомих способів є завантаження відео на YouTube. Це популярне відеохостингове співтовариство може стати чудовим джерелом трафіку, а також істотно підвищити інтерес до вашої студії.

Якщо Ви плануєте створювати відеоогляди регулярно, найкращим рішенням буде створення власного каналу на YouTube. Це дасть змогу встановити постійну платформу для ваших відео презентацій та утримувати увагу вашої цільової аудиторії, надаючи їм цікавий та інформативний контент. Окрім YouTube, не варто нехтувати присутністю в соціальних мережах, оскільки ваші огляди можуть привернути значну частину аудиторії цих платформ. Звичайно, також необхідно розмістити відеоогляди на вашому власному веб-сайті.

Слід зазначити, що найефективнішим способом розміщення відеооглядів буде розміщення їх на сторінках, присвячених конкретним продуктам або послугам, які ви пропонуєте. Такий підхід дасть змогу потенційним клієнтам швидко знайти інформацію про конкретний продукт чи послугу та побачити його/її опис у відеоформаті. Крім того, рекомендується додати поруч приклади продуктів або послуг, щоб створити більш повне уявлення про їхні характеристики та переваги.

Не забувайте, що крім відеооглядів продуктів, також важливо надати детальний опис послуг, які ваша студія пропонує. Це дасть змогу потенційним клієнтам краще зрозуміти, які послуги ви надаєте і як вони можуть бути корисними. Включіть у статті та на вашому веб-сайті опис послуги разом із відеооглядом, щоб створити комплексне уявлення про ваші пропозиції.

Розміщення відеооглядів на відповідних платформах, супроводжуване описами продуктів і послуг, а також наданням прикладів, є важливою складовою успішної стратегії маркетингу. Це допоможе привернути увагу і довіру споживачів, збільшуючи попит на ваші пропозиції.

Висновок

Відеоогляди є ефективним інструментом для просування інтернет-магазину, здатним значно збільшити обсяги продажів. Однак їх створення вимагає серйозної підготовки і достатніх ресурсів. Якщо вам бракує таких можливостей, ви можете почати з простішого виду відеооглядів - огляду та демонстрації можливостей товару. Розміщення таких відеороликів на сторінці товару додасть впевненості покупцям у своєму виборі та сприятиме успішному завершенню замовлення.

Створення якісних відеооглядів і відеопрезентацій вимагає уваги до деталей і ясної комунікації з вашою аудиторією. Дотримуючись цих рекомендацій і використовуючи наведені приклади послуг і продуктів, ви зможете створити ефективне і переконливе відео, яке приверне увагу і зацікавить вашу цільову аудиторію.