Як створити відеорекламу 

26-06-2023

Як створити відеорекламу

 

В останні кілька років відеореклама в інтернеті стала непереборним трендом. Зрозуміло, чому вона користується таким великим попитом. Однак, на жаль, запустити відеорекламу на телефоні або онлайн не так просто. Вам необхідно врахувати безліч факторів: розробити привабливий сценарій, зняти переконливе відео, обрати оптимальну платформу для його розміщення, а також правильно налаштувати покази в рекламній мережі. Усі ці тонкощі та нюанси ми розглянемо в цій статті.

Визначення цілей та аудиторії відеореклами

Визначення цілей та аудиторії відеореклами

Перш ніж запустити рекламу, необхідно визначити цілі та вирішити, чи підходить цей формат реклами для вашого бізнесу.

Давайте почнемо з першого пункту - цілей. Перед запуском реклами вам слід чітко розуміти, для чого вам потрібна відеореклама. Цілі можуть бути різними.

 

Наприклад:

  • Збільшити обізнаність про бренд на ринку.
  • Залучити інтерес до бренду.
  • Розповісти про продукт, на який ще не сформований попит.
  • Залучити трафік на веб-сайт.

і так далі.

 

Однак, варто пам'ятати, що відеореклама не приносить миттєвих продажів, але може мати непрямий вплив на них. Це відбувається наступним чином:

Таким чином, якщо вам потрібно отримати клієнтів просто зараз, відеореклама не буде корисною.

Після визначення цілей реклами залишається з'ясувати, чи підходить цей формат для вашого бізнесу. На мій погляд, відеореклама підходить практично для будь-якої ніші. Одна компанія може використовувати відеоролик для розповіді про свій бренд і роботи над його позиціонуванням на ринку, а інша - для залучення інтересу до свого товару.

До речі, відеореклама також добре працює і в B2B-сегменті. Прикладом може слугувати відеоролик від студії iKrA Video:

Тепер можна перейти до більш актуального питання - як вибрати мету реклами і куди звернутися для розробки відеоролика.

Планування і підготовка зйомок відеореклами

Планування і підготовка зйомок відеореклами

Щоб досягти успіху і домогтися ефективних результатів, необхідно правильно планувати і готуватися до процесу зйомки відеореклами. Зараз ми розглянемо ключові аспекти, на які слід звернути увагу під час планування і підготовки зйомки відеореклами.

Визначення цілей і цільової аудиторії для зйомки відеореклами

Перед початком планування зйомки відеореклами необхідно чітко визначити цілі реклами та цільову аудиторію. Ясне розуміння цілей допоможе зосередитися на ключових повідомленнях, які необхідно передати через відеорекламу. Аналіз цільової аудиторії допоможе визначити, які елементи і характеристики слід включити у відеоролик, щоб він ефективно доніс ідею до цільової аудиторії.

Розробка сценарію та концепції для зйомки відеореклами 

Наступним кроком є розробка сценарію та концепції відеореклами. Сценарій має бути коротким, лаконічним і захопливим, щоб привернути увагу глядачів. Концепція відеореклами має бути узгоджена з цілями та цільовою аудиторією, і відображати унікальні риси та переваги продукту або бренду.

Вибір локацій та акторів для зйомки відео

Залежно від сценарію і концепції, необхідно вибрати відповідні локації для зйомки відеореклами. Локації повинні відповідати образу і атмосфері, які ви хочете передати через відеоролик. Також варто приділити увагу вибору акторів або моделей, які представлятимуть ваш продукт або бренд. Вони мають бути професійними та мати натуральну харизму, здатну привернути увагу глядачів.

Організація технічних аспектів

Технічні аспекти відіграють важливу роль в успішній зйомці відеореклами. Необхідно вибрати правильне обладнання, яке відповідає вашим вимогам і бюджету. Також слід подбати про світло, звук та інші технічні деталі, щоб створити високоякісний відеоролик.

Розробка графічного дизайну та анімації

Якщо ваша відеореклама передбачає використання графічного дизайну та анімації, необхідно приділити особливу увагу цьому аспекту. Розробка привабливого дизайну і плавної анімації може істотно посилити вплив відеореклами і допомогти вам виділитися серед конкурентів.

Планування і підготовка зйомки відеореклами відіграють важливу роль у досягненні ефективних результатів. Визначення цілей і цільової аудиторії, розробка сценарію і концепції, вибір локацій і акторів, організація технічних аспектів, а також розробка графічного дизайну та анімації - всі ці аспекти потребують уваги і ретельної підготовки. Успішна зйомка відеореклами допоможе вашому бренду або продукту виділитися і донести ваше повідомлення до цільової аудиторії з максимальною ефективністю.

Зйомка і монтаж відеореклами

Зйомка і монтаж відеореклами

Зйомка і монтаж відеореклами - це ключові етапи створення ефективного відеоролика, який приверне увагу і переконливо передасть ваше повідомлення. У цій статті ми розглянемо процес зйомки відеореклами, організацію знімального процесу, використання світла і звуку, а також процес монтажу та обробки відео.

Організація знімального процесу відеореклами

Перед початком зйомки необхідно ретельно спланувати всі деталі. Це включає вибір локацій, підготовку необхідного обладнання та визначення розкладу зйомок. Розробіть детальний сценарій і розкадрування, щоб мати чітке уявлення про те, які кадри і сцени потрібно зняти. Також не забувайте про необхідні дозволи на зйомку, особливо якщо зйомка планується на громадських місцях.

Використання світла і звуку

Світло і звук відіграють важливу роль у створенні високоякісної відеореклами. Використовуйте світлове обладнання, щоб створити потрібну атмосферу і підкреслити ключові елементи сцени. Також приділіть увагу звуковому обладнанню, щоб забезпечити чітке і якісне звучання діалогів і фонових звуків. Можливо, вам знадобиться додаткове звукове обладнання, таке як мікрофони або аудіоінтерфейси, для запису якісного звуку.

Процес монтажу та обробки відео

Після завершення зйомки настає етап монтажу та обробки відео. Імпортуйте всі зняті матеріали в програму для відеомонтажу. Виберіть найкращі кадри і сцени, видаливши необхідні паузи або повтори. Розставте кадри в правильній послідовності, щоб створити логічну структуру відеоролика. Додайте переходи, ефекти, графіку та анімацію, якщо потрібно. Обробіть звук, щоб поліпшити його якість і синхронізувати з відео.

Що робити з відеороликом?

Що робити з відеороликом

Після створення відеоролика, настає час його просування. Існують різні формати відеореклами для соціальних мереж, а також для рекламних систем Google. Давайте більш детально розглянемо формати і вимоги до відеороликів для різних платформ.

Публікація відеореклами в Instagram

Рекламний відеоролик можна опублікувати або у форматі Stories, або в основній стрічці. Наразі проводяться тести відеореклами в IG TV, хоча цей формат поки що недоступний. Однак, можливо, він стане доступним незабаром. А поки давайте поговоримо про доступні формати реклами.

  • Стрічка Instagram

Відеоролик може бути розміщений у горизонтальному, квадратному та вертикальному форматах. 

У разі горизонтального відео співвідношення сторін має бути не менше 1,9:1 або 600 на 315 пікселів. 
Квадратне відео повинно мати співвідношення сторін 1:1 або розміри 600 на 600 пікселів. 
Вертикальний формат вимагає співвідношення сторін 4:5 і розмірів 600 на 750 пікселів.

Тривалість відеоролика не повинна перевищувати 60 секунд.

Також можливо завантажити відеоролик у форматі каруселі, додавши від 2 до 10 записів. Формат каруселі підтримує як квадратні, так і горизонтальні ролики.

  • Відеореклама в Stories

Вимоги для Stories трохи відрізняються від вимог для основної стрічки. 
Тут співвідношення сторін має бути 9:16 або 1080 на 1920 пікселів. Тривалість ролика не повинна перевищувати 15 секунд. 
Якщо ролик не вкладається в цей часовий інтервал, рекомендується створити кільцеву галерею, розбивши ролик на кілька частин тривалістю по 15 секунд. Однак кількість сторіс не повинна перевищувати 10 штук.

Публікація відеореклами в TikTok

TikTok - це платформа, що спеціалізується виключно на відеоконтенті. Соціальна мережа продовжує набирати популярність з кожним днем, проте не всі компанії усвідомлюють потенціал, який вона надає для розміщення своєї реклами. Вони втрачають чудову можливість, адже конкуренція на платформі поки що невисока.

Реклама на TikTok відображається в новинній стрічці користувачів. Довжина відеоролика може досягати 60 секунд. Рекомендована роздільна здатність для відеозаписів становить 9:16 або 1080 на 1920 пікселів. Формати MP4 і MOV підтримуються платформою.

Публікація відеореклами у Facebook

Facebook надає більше свободи для розміщення відеореклами. Наприклад, якщо ви хочете показати свій пост у стрічці та прикріпити до нього відеоролик, то його довжина може досягати 240 хвилин.

Також для історій у Facebook доступний розширений формат, що дозволяє використовувати відеоролики тривалістю від 1 до 120 секунд. Формати відео не обмежені: можна використовувати горизонтальний (16:9), вертикальний (4:5), квадратний (1:1) і повноекранний портретний (9:16) формати.

Публікація відеореклами на Google

  • Відеореклама In-Stream

Відеореклама може бути розміщена на початку, в середині та наприкінці основного відео. Існують два варіанти цього формату: з можливістю пропуску та без пропуску реклами. Якщо обрано формат In-Stream з можливістю пропуску, користувач може зупинити його після 15 секунд. Рекомендована довжина ролика становить не більше 3 хвилин.

Якщо обрано формат In-Stream без можливості пропуску, користувач обов'язково перегляне рекламний ролик. У цьому випадку рекомендується, щоб довжина ролика не перевищувала 15 секунд.

Ролики показуються на YouTube, у застосунках і на партнерських відеоресурсах Google.

  • Відеореклама Video Discovery

Ваші відео відображатимуться в добірці нових цікавих відео та добірці схожих відео на YouTube. Крім того, на мобільних пристроях вашу рекламу побачать на головній сторінці відеохостингу.

Оплата списуватиметься тільки в разі, якщо користувач натиснув на відео для перегляду.

  • Оголошення заставки

Це коротка реклама, що запам'ятовується, тривалістю не більше 6 секунд. Через свою стислість, користувачі не мають можливості пропустити її. Рекламні ролики також показуються на YouTube, у додатках і на сайтах-партнерах Google.

  • Оголошення Out-Stream

Цей спеціальний формат призначений для мобільних пристроїв. Рекламний ролик автоматично програється без звуку, але користувач може увімкнути звук, якщо забажає.

Оголошення Out-Stream показуються в додатках і на сайтах-партнерах. На YouTube такий тип реклами не можна розмістити.

Це основні майданчики, де можна розмістити відеорекламу. Крім того, ролик можна використовувати для реклами на телебаченні та для розміщення на сторонніх ресурсах.

Висновок

Відеоконтент перебуває на піку своєї популярності, і його значущість тільки зростатиме надалі. Тому не можна недооцінювати його важливість. Як ви самі вже помітили, існує безліч платформ, на яких можна залучити потенційних клієнтів і поліпшити впізнаваність свого бренду.

Якщо ви сумніваєтеся, чи варто запускати відеорекламу чи ні, спробуйте створити простий ролик самостійно і протестувати його хоча б у соціальних мережах. Якщо результати задовольняють вас, тоді не варто зупинятися - масштабуйте свої зусилля!