Як налаштувати відеорекламу на YouTube?

03-07-2023

YouTube посідає друге місце за популярністю серед сайтів у всьому світі. Мобільна реклама на YouTube привертає увагу цільової аудиторії з імовірністю, що перевищує ймовірність телевізійної реклами на 84%. Якщо ви не використовуєте рекламні кампанії на YouTube, то втрачаєте важливі можливості для просування вашої унікальної товарної пропозиції.

Незважаючи на те, що маркетингові кампанії на YouTube здійснюються через сервіс контекстної реклами Google Ads, просування товарів і послуг на YouTube відрізняється від інших форм онлайн-реклами. Крім того, що ця платформа повністю заснована на відео (що очевидно), вона також пропонує унікальні можливості та технічні характеристики.

Створення облікового запису та налаштування YouTube-каналу

Як налаштувати відеорекламу на YouTube?

Перший крок до налаштування - створення каналу на YouTube. З цього каналу ви зможете публікувати свої рекламні відео. 
Увійдіть в YouTube, використовуючи свій обліковий запис Google, і натисніть на "Ваш канал".

Якщо у вас ще немає каналу, вам необхідно створити його. Ви можете використовувати своє ім'я в обліковому записі Google або вибрати інше ім'я, наприклад, назву вашої компанії, якщо у вас є окремий обліковий запис для бренду.

Після натискання кнопки "Створити канал" ви зможете почати завантажувати відео-оголошення. Відео на YouTube можуть бути опубліковані згідно з однією з чотирьох моделей:

 • Відкритий доступ: відео може переглядати будь-який користувач.
 • Доступ за посиланням: відео не відображаються у списку контенту на вашому каналі або в результатах пошуку, але можуть бути переглянуті за наявності прямого посилання.
 • Обмежений доступ: відео можуть переглядати тільки запрошені люди.
 • Відкладена публікація: ви можете вибрати дату і час, коли контент стане доступним.

Для використання відео в рекламних кампаніях на YouTube, завантажуйте їх у режимах "Відкритий доступ" або "Доступ за посиланням".

Також необхідно налаштувати свій канал, щоб представити ваш бренд відвідувачам і підписникам. Найпростіший спосіб зробити це швидко - завантажити зображення профілю і створити банер YouTube.

Якщо у вас немає власного графічного дизайнера, пам'ятайте, що існує безліч безкоштовних і простих у використанні шаблонів.

Тепер, коли ваш канал налаштований і відео завантажені, настав час створити рекламну кампанію.

Створення та налаштування відеорекламної кампанії

Рекламні кампанії на YouTube налаштовуються через акаунт Google Ads. Після входу в Google Ads виберіть категорію "Відео" для типу кампанії.

Потім вам пропонується кілька варіантів, включно з кампанією з маркетинговою метою або кампанією без певної мети. Якщо вибрати останній варіант, ви отримаєте більше свободи для налаштування кампанії на свій розсуд.

Якщо у вас мало досвіду роботи з Google Ads, то вам може допомогти путівник, який спростить процес налаштування. Вам пропонуються чотири маркетингові цілі на вибір: 

 • впізнаваність бренду і охоплення, 
 • інтерес до бренду і товарів, 
 • трафік на сайт 
 • і залучення потенційних клієнтів.

Також ви можете вибрати один із шести підтипів кампанії: 

 • персоналізовану, 
 • непропускні оголошення in-stream, 
 • out-stream для мобільних пристроїв, 
 • збільшення конверсій, 
 • послідовність оголошень 
 • або шопінг для реклами товарів або послуг.

Потім вам потрібно присвоїти назву кампанії, вибрати бюджет і вказати дати початку і закінчення кампанії. Для персоналізованого типу кампанії ви можете вибрати стратегію призначення ставок: 

 • максимальна ціна за перегляд (CPV) 
 • або цільова ціна за тисячу показів (CPM).

Після цього виберіть мову і місце розташування, де будуть показуватися оголошення. Ви можете вибрати: 

 • показ у результатах пошуку YouTube, 
 • у відеороликах YouTube 
 • та/або на інших сайтах і додатках, що входять до контекстно-медійної мережі Google.

Наступний крок - вибір ресурсів для відео, з якими показуватиметься реклама. Рекомендується вибрати опцію "Стандартні ресурси" для контенту, що підходить для вашого бренду. Також можна вибрати "Розширені ресурси" для показу оголошень на відео з делікатним контентом або "Точні налаштування ресурсів" для показу оголошень тільки на контенті без делікатного змісту.

Ви також можете виключити певні типи делікатного контенту і використовувати додаткові параметри виключення для запобігання показу оголошень поруч із невідповідним контентом.

Додаткові параметри дають змогу налаштувати кампанію залежно від пристроїв, обмежень частоти показів і розкладу.

Наприкінці виберіть значення максимальної ціни за перегляд і вставте URL-адресу відеоролика на YouTube, який буде використовуватися для показу відео оголошення.

Таргетинг і визначення аудиторії

Таргетинг і визначення аудиторії

Маркетологи розуміють, що правильна персоналізація має позитивний вплив на цільову аудиторію. Майже 60% покупців вважають, що персоналізація дійсно впливає на їхні купівельні рішення.
Саме тому рекламні кампанії дедалі більше відходять від широкого таргетування та переходять до суворо визначених аудиторій. У деяких випадках використовуються навіть PPC-стратегії, засновані на конкретних облікових записах. Важливо розуміти, що без чітко визначеної аудиторії неможливо досягти ефективної персоналізації вашого повідомлення.

Спрямованість на вузький сегмент також може допомогти підвищити коефіцієнт конверсії та знизити вартість за клік (CPC).

Ось три критерії сегментування, які допоможуть звузити вашу аудиторію для більш точного таргетингу оголошень:

Аудиторія на основі намірів

Налаштування таргетингу аудиторії за їхніми намірами дає змогу сегментувати групи оголошень на основі ключових слів і цільових сторінок, на які ви хочете спрямувати свою рекламу.
Ви можете використовувати автоматично створювані Google сегменти аудиторії або створити власні спеціальні цільові аудиторії на основі намірів. Щоб створити свою власну аудиторію для таргетингу, перейдіть у розділ "Аудиторії" в налаштуваннях вашої кампанії та виберіть "Створити спеціальну аудиторію за намірами".
Введіть ключові слова, URL-адреси, додатки або контент YouTube, пов'язані з вашим продуктом або послугою, щоб спрямувати рекламу тільки на користувачів, які можуть бути зацікавлені у вашій унікальній пропозиції.
Наприклад, якщо ви є новим блогером-мандрівником, який створює відео про нові мандрівницькі напрямки, ви можете ввести ключові слова, пов'язані з цими місцями, або URL-адреси популярних туристичних сайтів.
Якщо ви хочете скористатися можливістю автоматичного створення спеціальних аудиторій за намірами від Google, вам потрібно відстежувати конверсії. Таким чином, Google зможе "зрозуміти", що саме люди шукали або переглядали під час взаємодії з вашими оголошеннями. Потім Google зможе створювати й оновлювати аудиторії на основі поведінки глядачів і клієнтів.

Сегментація аудиторії на ринку

Використання сегментації аудиторії на ринку (In-market audiences) дає змогу націлити свої пропозиції на клієнтів, які активно досліджують і розглядають можливість купівлі продуктів або послуг, аналогічних вашим.
Ці аудиторії призначені для показу рекламних оголошень людям, які перебувають на фінальному етапі маркетингового процесу. Google надає список категорій аудиторій на ринку, з якого ви можете вибирати для налаштування таргетингу на YouTube. У цей список регулярно додаються нові категорії, що проходять бета-тестування.
Аудиторія на ринку є корисним інструментом для взаємодії зі споживачами, які порівнюють товари та послуги на сайтах контекстно-медійної мережі Google (Google Display Network - GDN) і на YouTube. Крім того, ви можете комбінувати аудиторію на ринку з аудиторією ремаркетингу для більш ефективного впливу на свою цільову аудиторію.

Аудиторія ремаркетингу - повторна взаємодія з клієнтами

Ремаркетинг - це метод, який дає змогу знову зв'язатися з людьми, які вже взаємодіяли з вашим веб-сайтом, мобільним додатком або відео на YouTube. Рекламні оголошення, що показуються через ремаркетинг, здатні поліпшити обізнаність про бренд і стимулювати клієнтів закрити незавершені угоди.

Google Ads пропонує чотири типи аудиторій для ремаркетингу на YouTube:

 • Стандартний ремаркетинг: дає змогу показувати рекламу вашим попереднім відвідувачам сайту або користувачам програми.
 • Динамічний ремаркетинг: дає змогу змінювати відображувані оголошення на основі товарів або послуг, які користувачі раніше переглядали.
 • Відео-ремаркетинг: дає змогу показувати рекламу людям, які вже взаємодіяли з вашими відеоматеріалами або YouTube-каналом.
 • Ремаркетинг за списком клієнтів: включає завантаження списків контактної інформації, наданих вашими клієнтами, і налаштування націлювання на них за допомогою реклами на YouTube, якщо вони увійшли у свій обліковий запис.

Google Ads автоматично створює настроювані списки ремаркетингу під час кампаній. Якщо ви пов'язали свій YouTube-канал з обліковим записом Google Ads, система автоматично збере дані про людей, які взаємодіють з вашими відео, що дасть змогу запустити відео-ремаркетинг.

Google відстежує такі види взаємодії з відео:

 • Перегляд будь-якого відео на вашому каналі;
 • Перегляд конкретного відео;
 • Підписка на ваш канал;
 • Відвідування сторінки вашого каналу;
 • Поставлений лайк будь-якому відео на вашому каналі;
 • Додавання будь-якого відео з вашого каналу в плейлист;
 • Залишення коментаря до будь-якого відео на вашому каналі;
 • Поширення посилання на будь-яке відео на вашому каналі.

Потім ви можете використовувати ці списки для налаштування таргетингу в рекламних кампаніях на YouTube

Оптимізація та аналіз результатів

Оптимізація та аналіз результатів

Визначення повернення інвестицій (ROI) від реклами на YouTube може бути складним завданням. Якщо ви проводите кампанію на верхніх або середніх етапах маркетингової воронки, може знадобитися час, перш ніж ви побачите конкретні продажі.

Важливо розуміти, що перегляди відео, за якими користувач не клікнув, все одно можуть призводити до продажів. Однак, якщо ви враховуєте тільки взаємодії, ви можете недооцінити вплив переглядів або показів відео.

Google надає такі налаштування за замовчуванням для реклами на YouTube:

 • Будь-які взаємодії з вашими оголошеннями протягом 30-денного періоду будуть враховуватися як конверсії.
 • Перегляд відео (без взаємодії) буде враховуватися як конверсія протягом триденного вікна, якщо глядач переглянув щонайменше 10 секунд реклами формату TrueView.

Ви також можете налаштувати ці тимчасові рамки, якщо вам потрібно більш тривале або коротке вікно атрибуції.

У Google Ads ви можете створювати попередньо визначені звіти, щоб побачити конверсії від реклами на YouTube. Однак варто зазначити, що в цих звітах використовується тільки атрибуція "Останній клік".

Щоб отримати звіти, перейдіть на панель інструментів "Звіти" і натисніть "Переглянути всі". Потім виберіть "Конверсії" та "Джерело конверсій" (Conversion source), щоб відфільтрувати конверсії, пов'язані з вашими оголошеннями на YouTube.
Крім того, ви можете використовувати YouTube Creative Studio, щоб побачити, як усі відео взаємодіють з аудиторією, а не тільки рекламні ролики. Вивчивши, які типи пристроїв генерують більше або менше переглядів, який контент супроводжується показом кінцевих заставок тощо, ви зможете поліпшити свої платні кампанії.

Якщо ви працюєте над рекламною кампанією, націленою на верхню частину маркетингової воронки, також корисно оцінити, як покази впливають на взаємодію і час перегляду користувачів.

Підсумок

YouTube є другим за популярністю сайтом і другим за розміром пошуковим движком після Google, що робить його ідеальною платформою для досягнення величезної цільової аудиторії.

Однак, як і в будь-якому платному маркетинговому каналі, успішна стратегія на YouTube вимагає чіткого плану не тільки для збільшення переглядів, а й для залучення потенційних клієнтів і генерації продажів.

Шляхом ретельного націлювання на цільову аудиторію з використанням відповідних форматів рекламних оголошень та переконливих і релевантних цільових сторінок, можна значно збільшити ймовірність того, що перегляди відео, перегляди та кліки перетворяться на доходи.