Основні види відеореклами в інтернеті

21-06-2023

Відеореклама в мережі стала надзвичайно популярним способом просування, який завоював безліч рекламодавців за короткий час. Цей унікальний вид відеореклами використовується для поширення бренду і просування різних товарів і послуг. Важливо зазначити, що, незважаючи на схожість із телевізійною рекламою, відеоролики в інтернеті обходяться значно дешевше і, часто, залучають більше клієнтів. До того ж, рекламодавці, які замовляють таку рекламу, отримують унікальну можливість відстежувати її ефективність завдяки таргетингу та детальній статистичній інформації.

Популярні формати відеореклами

Популярні формати відеореклами

Сьогодні реклама онлайн пропонує різноманітні способи демонстрації відеороликів, які можуть бути розміщені на різних платформах.

Реклама в соціальних мережах

Відеореклама в соціальних мережах є популярним варіантом онлайн-реклами. Рекламодавці можуть створювати відеоролики, які автоматично відтворюються у стрічці новин користувачів Facebook, Instagram, Twitter та інших соціальних платформ. Це надає можливість досягати широкої аудиторії та привертати увагу користувачів всередині платформи.

Video-in-banner

У цьому форматі рекламний банер замінюється відеороликом. Він може бути розміщений на різних веб-сайтах і показуватися користувачам у вигляді автовідтворення під час відвідування сторінки.

Оверлей

Цей вид відеореклами відображається в нижній частині основного відео, не заважаючи користувачеві переглядати контент. Оверлей може бути згорнутий або містити посилання, яке перенаправляє користувача на ресурс рекламодавця.

Відеоролики, що просуваються

Це відеореклама, яка відображається в результатах пошуку, коли користувач вводить певний запит. Рекламодавці можуть оптимізувати свої відеоролики, щоб вони з'являлися перед цільовою аудиторією.

Пре-рол і пост-рол

Пре-рол - це відеоролик, який показується перед основним відео, тоді як пост-рол - це відеоролик, який відтворюється після основного контенту. Обидва формати часто використовуються у відеорекламі онлайн.

Банер на паузі

Це відеоролики, які відтворюються, коли користувач ставить головне відео на паузу. Це надає додаткову можливість привернути увагу глядачів і продемонструвати рекламу в момент активності користувача.

Реклама онлайн і в соціальних мережах стала невід'ємною частиною стратегій просування, даючи змогу рекламодавцям досягти ширшої аудиторії та поліпшити результативність своїх кампаній.

Особливості відеореклами в різних каналах поширення

Особливості відеореклами в різних каналах поширення

 

Ознайомтеся з кількома популярними інструментами для запуску рекламних роликів на різних платформах:

 • Менеджер реклами Facebook. Цей інструмент дає змогу налаштовувати рекламу в соціальних мережах, таких як Facebook та Instagram. Ви можете демонструвати свої відеоролики користувачам у стрічці новин, у сторіс і під час перегляду відеоконтенту.
 • Google Реклама. Цей інструмент надає можливість налаштувати різні формати реклами, включно з відеороликами, на платформі YouTube та інших сайтах-партнерах Google. Ви можете вибрати формати In-Stream з можливістю пропуску, In-Stream без можливості пропуску, відеооголошення у фіді, оголошення-заставки,Out-Stream і Masthead, щоб просувати свою рекламу в YouTube, додатках і мобільних сайтах.
 • TikTok Ads. Цей інструмент допомагає налаштувати рекламу в TikTok, популярній платформі для створення та перегляду коротких відеороликів. Ви можете вибрати три формати реклами: In-Feed Native Video (рекламне відео в стрічці), TopView (відео при вході тривалістю до 60 секунд) і Brand Takeover (відео при вході до 5 секунд).

Реклама в соціальних мережах і YouTube надає різні можливості для просування відеореклами. Ви можете створювати таргетовану рекламу в соціальних мережах, таких як Facebook та Instagram, а також розміщувати свої відеоролики на YouTube. Крім того, реклама в Instagram Stories і блогах також є ефективними способами просування візуального контенту.

Щоб успішно просувати рекламу в соціальних мережах, важливо враховувати вимоги до формату та довжини відеореклами для кожної платформи (наприклад, стрічка в TikTok, Instagram Stories, відео в YouTube без можливості пропуску тощо). 

Переваги та недоліки відеореклами

Переваги та недоліки відеореклами

 

Онлайн-відеоролики мають низку важливих переваг, включно з:

 • Гарантовану ефективність реклами. Кожен рекламодавець, який замовляє трансляцію своїх роликів, може бути впевнений у тому, що він платить виключно за результат. Так, кожне відео запускається тільки після відповідної дії відвідувача сайту, а його закінчення завжди фіксується. Якщо людина не додивилася ролик, вам не потрібно буде оплачувати цей показ.
 • Можливість використання всіх інструментів онлайн-реклами для оцінки ефективності реклами. Використовуючи цей вид просування, кожен рекламодавець отримає можливість відстежувати його ефективність, спостерігаючи за кількістю переглядів і переходів на сайт, а також за чисельністю аудиторії. На основі отриманих даних ви зможете оцінити ефективність реклами і відкоригувати або повністю змінити відеоролик. Крім того, взаємодія з аудиторією дасть вам змогу спрямувати свою рекламу на представників вашої цільової аудиторії, тим самим значнопідвищуючи віддачу від ваших матеріальних вкладень. Так, рекламодавець може задати потрібні соціальні, демографічні, географічні та інші параметри, які значно звузять коло потенційних глядачів.
 • Можливість у будь-який момент внести зміни в рекламу і оцінити її ефективність. Якщо ваша рекламна кампанія виявиться не настільки ефективною, ви можете скористатися перевагами систем розміщення і в будь-який момент відкоригувати або навіть повністю замінити відеоролик.
 • Невисокі витрати на рекламу порівняно з телевізійними кампаніями. Як правило, замовлення регулярної трансляції рекламного ролика на телебаченні обходиться бізнесменам у суму близько ста тисяч доларів, тоді як розміщення відеоролика в мережі може коштувати від кількох тисяч.
 • Відеореклама в мережі також забезпечує активну взаємодію з аудиторією. Згідно з проведеними дослідженнями, близько 15% людей, які переглянули рекламні відеоролики в інтернеті, здатні пригадати торговий знак фірми без будь-якої допомоги. Взаємодія з цільовою аудиторією перебуває на вищому рівні порівняно з телебаченням, де тільки 5% телеглядачів здатні пригадати торговий знак після перегляду реклами. Навіть із підказкою бренд, що просувається, згадає тільки 8% телеглядачів і 37% користувачів мережі. Фахівці вважають, що така різниця може пояснюватися високим рівнем концентрації на контенті під час використання інтернету.

Незважаючи на наявність деяких недоліків, включно з нав'язливістю та вимогою швидкісного інтернету, відеореклама в мережі надає ефективний інструмент для взаємодії з аудиторією та цільовою аудиторією, а також оцінки ефективності реклами за умови розумних витрат на рекламу.

Для створення відеореклами слід звернути увагу

Практичні поради щодо створення відеореклами

 

Для досягнення максимальної ефективності реклами та оптимального використання витрат на рекламу важливо розробляти рекламні кампанії поетапно, звертаючи увагу на найтонші нюанси, пов'язані з впливом на користувача.

Ось докладний опис стандартних етапів створення ефективного відеоролика:

 • Визначення основних завдань рекламної кампанії та цільової аудиторії. Під час розроблення відеороликів у мережі необхідно чітко визначити мету кампанії, чи то популяризація бренду, чи то створення іміджу підприємства, компанії, організації або магазину, чи то виконання інших завдань.
 • Вибір відповідних рекламних майданчиків. Це можна зробити шляхом самостійного пошуку сайтів схожої тематики або шляхом проведення дослідження, яке може вимагати певних витрат, але допоможе створити більш якісний рекламний продукт.
 • Створення самого відеоролика. Якщо у вас уже є відео для трансляції по телебаченню, його можна використовувати. Однак багато компаній вважають за краще створювати нові ролики спеціально для інтернету. Важливо пам'ятати, що хороший відеоролик має відповідати певним критеріям.
 • Тривалість ролика не повинна перевищувати 15 секунд, оскільки після 7-ї секунди користувач починає гірше сприймати і запам'ятовувати інформацію.
 • Повідомлення має бути яскравим, таким, що запам'ятовується і зрозумілим для глядача. Воно має показати, чому споживач повинен вибрати ваш товар або послугу, підкресливши ваші головні переваги. Повідомлення має бути зрозумілим уже з перших секунд ролика.
 • Використання тексту у відео допустиме, але його кількість має бути помірною. Різноманіття шрифтів слід уникати, оскільки це може відволікати глядача і ускладнювати сприйняття інформації.
 • Якщо створення повного відео не входить до бюджету, можна використати доступнішу альтернативу - банер, що відображається поверх основного ролика. Інтерактивний банер також може значно збільшити ефективність такої реклами.

Важливо звернути увагу на таргетинг, який пропонується багатьма рекламними платформами. Таргетинг допоможе уникнути непотрібних і нецільових показів відеороликів (за які, звісно, доведеться заплатити), що зробить кампанію ефективнішою.

Таким чином, правильне оцінювання ефективності реклами передбачає взаємодію з аудиторією та цільовою аудиторією на кожному етапі розроблення рекламної кампанії.

Практичні поради щодо створення відеореклами

Практичні поради щодо створення відеореклами

 

Компанія ViMaker допоможе Вам порадами та рекомендаціями щодо вибору цільової аудиторії, визначення підходящих майданчиків, створення коротких і якісних відеороликів, використання тизерів і геотаргетингу. А також розглянемо переваги використання спеціалізованих відеомереж для максимальної ефективності розміщення реклами. Готові дізнатися, як створити привабливу й успішну відеорекламу? Давайте почнемо!

 • Під час запуску онлайн-відеорекламної кампанії необхідно визначити цільову аудиторію і з'ясувати, на яких сайтах розміщувати відео, щоб воно привертало увагу вашої цільової аудиторії. Замість дорогих медіадосліджень, що проводяться компаніями TNS, COMCON та іншими, можна використовувати вміст сайтів для визначення відповідних майданчиків. Наприклад, сайти, присвячені автоперегонам і тюнінгу, підходять для реклами автомобілів і автоаксесуарів, а модні сайти - для бутіків і аналогічних підприємств. Однак варто пам'ятати, що контекст на відеосайтах не завжди відображає цільову аудиторію. Наприклад, інтерв'ю із зірками, хоча й можуть приваблювати молодих дівчат, не обов'язково будуть привабливими для них. Зате такі відеосайти можуть чудово працювати для реклами жіночої косметики і товарів повсякденного попиту.
 • Один із варіантів створення відеореклами - зняти телевізійний ролик, але краще створювати відео спеціально для інтернету. Воно має бути коротким, приблизно 10-15 секунд, оскільки в інтернеті ваш ролик показуватимуть окремо, а не в рамках блоку "реклама". Зараз у Росії існує багато компаній, що спеціалізуються на створенні якісних інтернет-роликів за розумні гроші. Підходьте до процесу зйомки творчо і створюйте ігрове, лаконічне відео. Вартість виробництва таких рекламних відеороликів зазвичай починається від 20-30 тисяч рублів за простий ролик тривалістю 10-15 секунд.
 • Замість відеоролика можна використовувати тизер - банер, який з'являється поверх відео. Тизер зазвичай коштує дешевше, ніж відеоролик, але має деякі переваги, наприклад, можливість бути інтерактивним. Користувач може обирати кількість товару і переходити на сайт рекламодавця тільки після цього. При створенні інтерактивних тизерів можна проявити фантазію і бути впевненим, що відвідувач, перейшовши на сайт, реально зацікавлений у рекламі.
 • Визначте географічну зону, якщо вас цікавить, наприклад, тільки Київ. Не має сенсу показувати відеоролик усім без винятку. Геотаргетинг по Києву дає змогу істотно економити, оскільки вашу рекламу побачать тільки жителі цього міста, і ви платите тільки за перегляди в цільовій зоні. Важливо уникати того, щоб половина переглядів припадала на інші регіони. Географія переглядів визначається з точністю до міста й обговорюється під час укладення договору з медіамайданчиком.

Висновок

Для того щоб не пропустити важливі деталі, правильно розпланувати терміни і контролювати бюджет, необхідно розробити маркетинговий план для відеореклами. Важливо встановити ключові метрики, які дадуть змогу відстежувати ефективність реклами. Після запуску кампанії регулярно аналізуйте статистичні дані і, ґрунтуючись на них, вносьте коригування у свою рекламну стратегію.

Щоб створити ефективну відеорекламу, важливо стежити за поточними трендами і швидко адаптуватися до змін на ринку. Використовуйте метод соціального моніторингу (social listening), щоб бути в курсі уподобань, інтересів і проблем вашої цільової аудиторії. Це допоможе вам визначити найкращий спосіб донести ваше повідомлення до цільової аудиторії. Намагайтеся створювати вірусні відеоролики, щоб максимально розширити охоплення і привернути увагу нових потенційних клієнтів, думку лідерів і ЗМІ, а також обійти конкурентів.