Відео для бізнесу - для чого потрібні і який ефект?

12-06-2023

Відео для бізнесу

 

Взаємодія з клієнтами та підвищення впізнаваності бренду - ось два ключові аспекти, які забезпечує відеомаркетинг. Ця інноваційна стратегія маркетингу заснована на використанні тематичних відеороликів для вирішення різних маркетингових завдань.

Відеомаркетинг охоплює широкий спектр форматів і стилів, включно з ознайомчими оглядами, рекламними роликами, демонстрацією продукту в дії, освітніми відео та інтерв'ю з експертами. У деяких випадках компанії навіть створюють повноцінні відеоблоги з різними рубриками, щоб поглибити взаємодію з аудиторією.

Основна мета відеомаркетингу полягає в приверненні уваги аудиторії, утриманні її залученості та формуванні лояльності. Зрештою, це також сприяє збільшенню продажів товарів і послуг.

Цікаво зазначити, що дослідження показують важливість відео для споживачів. Більше половини споживачів, які переглядають відео про товари в Інтернеті, зазначають, що це допомагає їм ухвалювати більш упевнені рішення про покупку. Ба більше, 74% користувачів, які переглянули навчальне відео про продукт, згодом купують його. Це підтверджує вплив відео на поведінку покупців.

Переваги відеомаркетингу не обмежуються лише впливом на купівельну поведінку. Люди, які переглядають відео, перебувають на вебсайті в середньому на дві хвилини довше і частіше здійснюють покупки на 64%. Це говорить про те, що відео сприяє утриманню аудиторії та стимулює конверсії.

Крім того, відео має перевагу в пошуковій оптимізації. Відео в 50 разів частіше з'являється на першій сторінці результатів пошуку Google порівняно з традиційними веб-сторінками. Створення відео профілю компанії, оглядів продуктів і навчальних відеороликів - це перевірений спосіб поліпшити позиції в пошуковій видачі та підвищити ефективність рекламних кампаній для просування бізнесу.

Відеомаркетинг є потужним інструментом для бізнесу, забезпечуючи взаємодію з клієнтами і підвищення впізнаваності бренду. Це ефективна стратегія, яка може допомогти вам досягти успіху і залучити більше клієнтів. Не втрачайте можливості використовувати відео у своїй бізнес-стратегії та зробіть крок вперед до процвітання.

Навіщо потрібні відео для бізнесу

Навіщо потрібні відео для бізнесу

 

Процес взаємодії з клієнтом є ключовим моментом для успішного розвитку бізнесу. У світі, насиченому інформацією і конкуренцією, необхідно виділитися і привернути увагу цільової аудиторії. І одним із найефективніших способів досягти цієї мети є використання відеоконтенту.

Відео має унікальну здатність передавати інформацію, емоції та цінності бренду в зрозумілій і захоплюючій формі. Воно дає змогу компаніям створювати емоційний зв'язок із клієнтами та встановлювати довірчі відносини. Коли люди бачать і чують реальних людей, історії успіху, побачити продукт у дії та дізнатися про його переваги від експертів, це вражає та переконує їх.

Однією з основних переваг відео є підвищення впізнаваності бренду. Відео створюють незабутні враження і залишають глибокий слід у пам'яті глядачів. Якісно виконане відео привертає увагу, змушує людей зупинитися і подивитися, що пропонує ваша компанія. Як результат, бренд стає більш помітним і незабутнім.

Поліпшення рекламної компанії - ще одна важлива вигода від використання відео для бізнесу. Відеореклама має більше охоплення і привертає більше уваги, ніж традиційні форми реклами. Статистика показує, що відеоконтент привертає більше переглядів і залучення користувачів. Ба більше, відео з великою часткою ймовірності поширюватиметься і ділитиметься в соціальних мережах, що призведе до додаткової експозиції вашої компанії.

Збільшення впізнаваності бренду є безпосередньо пов'язаним з підвищенням доходів компанії. Коли бренд стає більш впізнаваним і позитивно сприймається аудиторією, це підвищує ймовірність, що люди виберуть ваш продукт або послугу перед конкурентами. Брендоване відео допомагає створити довіру і переконати клієнтів у якості та надійності вашої компанії.

Існує безліч типів взаємодії з клієнтами, які можуть бути реалізовані за допомогою відео контенту: 

 • ознайомчі огляди, 
 • демонстрація продукту, 
 • освітні відео, 
 • інтерв'ю з експертами та відеоблоги. 

Усе це ефективні способи привернути увагу та встановити зв'язок із клієнтами.

Відеоконтент надає компаніям можливість показати: 

 • свою експертність, 
 • унікальні можливості продукту 
 • та поділитися корисною інформацією з аудиторією. 

Компанія ViMaker є студією, що спеціалізується на створенні бізнес відео. Ми пропонуємо повний спектр послуг, включно з розробкою сценаріїв, фільмуванням, монтажем і постпродакшном. Наша команда професіоналів допоможе вам створити відеоконтент, що виділяється та допомагає досягти ваших маркетингових цілей.

Відео є потужним інструментом для бізнесу, здатним підвищити впізнаваність бренду і поліпшити результати рекламної компанії. Дозволяє компаніям встановлювати глибокі зв'язки з клієнтами та ефективно взаємодіяти з ними. Якщо ви хочете привернути увагу аудиторії, виділитися серед конкурентів і збільшити прибутки компанії, студія ViMaker розповість вам і поділиться секретами, як створити бізнес-відео, яке запам'ятається і вразить вашу аудиторію.

Які типи відео використовуються в бізнесі

Які типи відео використовуються в бізнесі

 

Існує безліч різновидів відеороликів, кожен з яких має свій вплив на цільову аудиторію. Важливо розуміти, що маркетингове відео не є простим творчим процесом - його основна мета полягає у створенні продажної ефективності. Вибір певного типу відеоконтенту має відповідати стратегії та цілям просування. Перш ніж приступити до створення роликів, необхідно визначити, які види відеоконтенту якнайкраще відповідають обраній стратегії і навіщо вони потрібні. У цьому тексті буде розглянуто різні жанри, зміст і формати відеороликів.

Відеомаркетинг за своєю суттю схожий з роботою кіностудії, і тому всі наявні жанри фільмів також доступні для використання в маркетингу. Ось деякі з них:

 • Анімаційні відеоролики: подібні до мультфільмів, вони можуть розповідати історії за допомогою мальованих героїв або використовувати схеми та інфографіку для наочного представлення процесів виробництва, структури проєктів або результатів.
 • Документальні відеоролики: подібно до документальних фільмів, цей жанр представляє фактичну інформацію і зйомки реальних учасників. Це чудовий спосіб передати достовірну інформацію аудиторії.
 • Репортажні відеоролики: це різновид документальних роликів, який робить звіти про поточні події. Вони прагнуть показати те, що відбувається "як є", без додавання штучної емоційної оцінки.
 • Ігрові відеоролики: цей тип відеоконтенту передбачає заздалегідь розроблений сюжет, зрежисований на знімальному майданчику і виконаний професійними акторами або аматорами.

Ролики можуть містити таке:

 • Презентації: у них розповідається про переваги продукту, послуги, заходу, ідеї тощо. Рекламні ролики є окремим випадком презентації, реалізованої в ігровому жанрі.
 • Огляди: являють собою огляд низки товарів або послуг, що мають схожі критерії. Наприклад, це може бути добірка новинок або найпопулярніших товарів у певній категорії. В оглядах можна вказувати переваги і недоліки порівнюваних позицій, але без вираження переваги, щоб залишити остаточне рішення за аудиторією.

Інструкції: крок за кроком показують, як використовувати продукт.

 • Пояснення: містять освітню інформацію, яка пояснює, що відбувається під час використання продукту. Вони можуть містити елементи інструкції, але акцент робиться на результатах, а не на способах застосування.
 • Практичні поради: це схоже на інструкції, але більш широкого характеру, наприклад, як зробити щось своїми руками. Бренд, який просувається в таких роликах, не є головною особою, а є простим учасником розповіді.
 • Інтерв'ю: у таких відео героєм виступає людина, наприклад, представник компанії, експерт або відома особистість. Особливістю таких роликів є розповідь від першої особи, яка здійснюється ведучим за допомогою запитань, що ставляться.
 • Відгуки: це розповіді клієнтів про свій досвід використання продукту. Відгуки можуть бути структурованими або представляти загальні враження.
 • Кейси: у таких роликах детально аналізується проблема клієнта, шлях до знаходження рішення і опис отриманого результату за допомогою продукту, що просувається. На відміну від відгуків, які можуть містити емоційні оцінки, у кейсах основний акцент робиться на раціональних аргументах.
 • Корпоративні відеоролики: такі відео представляють огляд компанії, її діяльності та створюваних продуктів. Вони зазвичай мають документальний стиль та інформативний характер.

Також важливим фактором, що впливає на створення відеороликів, є канали поширення контенту. Залежно від платформи, для якої створюється відеоролик, можуть використовуватися різні дистрибуційні канали. Наприклад, для YouTube блогу характерний звичний формат відео, тоді як для соціальних мереж вибір формату може бути менш однозначним.

Існують три основні формати відео:

 1. Горизонтальний формат, який є універсальним і підходить для розміщення практично скрізь. Він може мати співвідношення сторін 16:9 або 5:4.
 2. Квадратний формат зі співвідношенням сторін 1:1, який найбільше підходить для публікацій в Instagram і Facebook.
 3. Вертикальний формат, який використовується в сторіс і TikTok. Для цього формату необхідний прямокутник зі співвідношенням сторін 9:16.

Також варто зазначити, що для соціальних мереж кращі відеоролики тривалістю 15 або 60 секунд. Вони можуть бути вільно використані в постах і сторіс. Більш тривалі відеоролики не завжди підходять для розміщення.

У відеомаркетингу важливо враховувати різні типи відеороликів і їхній вплив на цільову аудиторію. Вибір жанру, змісту і формату відеоконтенту має відповідати стратегії та меті просування. Можливі варіанти включають відео відгуки, навчальні відео, відео тури, відео огляди, рекламні відеоролики, віртуальні презентації, анімаційні відео, віртуальні екскурсії та відео рекламні ролики.

Як створити відео для бізнесу?

Як створити відео для бізнесу

Нині більшість людей мають відеокамеру в кишені, і це дає їм змогу створювати матеріал, редагувати його швидко і миттєво публікувати на соціальних медіа-платформах. Звичайно, йдеться про смартфони. Однак, попри всі переваги та простоту створення відео, насправді цей процес не такий простий. Якщо ви хочете створювати якісний відеоконтент, вам знадобиться ретельна підготовка.

Як і будь-який інший контент, створення відео вимагає розробки плану виробництва. Перш за все, вам потрібен сценарій і його розмітка, тобто визначення учасників, кутів зйомки, кадрів, переходів тощо.

Коли у вас уже є сценарій, необхідно подумати про місце зйомки. Випадковий вибір місця не є найкращим рішенням. Звичайно, для зйомки відео не обов'язково використовувати спеціальну студію, як це роблять у кіностудіях. Місцем зйомки може бути вулиця, парк, офіс чи інше приміщення. Однак, щоб отримати якісне відео, потрібно врахувати кілька чинників.

Крім відповідної обстановки і фону для майбутнього сюжету, слід звернути увагу на звук. Зайвий шум на записі може зменшити привабливість відео і зменшити бажання глядачів додивитися його до кінця. Редагування звуку складніше, ніж монтаж кадрів. У деяких випадках спеціальні мікрофони з шумозаглушенням можуть допомогти вирішити цю проблему. Їх використовують кореспонденти телевізійних каналів для зйомок у галасливих приміщеннях або на вулиці. Ще однією проблемою для звуку відео може бути ефект відлуння, який виникає в приміщеннях з великим об'ємом або порожніх приміщеннях.

Другий момент, про який слід подбати перед зйомкою, це освітлення. Вам може знадобитися освітлювальне обладнання як у приміщенні, так і на вулиці. Зовнішні умови, такі як погода, можуть впливати на природне освітлення і заважати отриманню яскравої та красивої картинки на екрані. Попередня розвідка місця і підготовка до зйомки дадуть змогу заощадити час на місці, оскільки ви знатимете, що саме потрібно робити і як розставити камери, світло та інше обладнання.

Рідко яке відео викликає інтерес, якщо воно зроблене у форматі "одного кадру". Щоб утримати увагу глядачів, відеоролики повинні мати переходи, зміну планів, титри і, можливо, додаткову графіку. Тому після завершення зйомки робота над відео не закінчується.

Наступний етап - монтаж і обробка вихідного матеріалу, такі як кольорокорекція або накладення ефектних фільтрів. Також не забувайте про тривалість відео.

Розумно заздалегідь подумати про музичний фон і звукові ефекти для відео, якщо сюжет і сценарій передбачають їх використання. Для уникнення проблем з авторськими правами під час завантаження відео рекомендується використовувати легальні музичні бібліотеки або залучати авторів, які можуть створити ексклюзивні треки.

Крім виробничих питань, вам також слід враховувати пріоритети та інтереси вашої аудиторії, щоб створювати затребуваний контент. Привернути увагу глядачів до вашого бренду не так просто. Щоб зацікавити їх сюжетом, необхідно враховувати поточні тенденції відеоконтенту 2023 року. 

Ось кілька актуальних тенденцій:

 1. Формати відео: обирайте різні формати відеороликів для різних платформ і цільових аудиторій.
 2. Створення відеороликів: при плануванні та створенні відео зверніть увагу на сценарій і розмітку, щоб забезпечити зрозумілість і якість контенту.
 3. Відеообладнання: використовуйте якісне обладнання для зйомки відео, щоб отримати професійний результат.
 4. Створення сценарію: розробіть детальний сценарій для відео, щоб мати чітке уявлення про зміст і послідовність зйомок.
 5. Просування відео: розробіть стратегію просування відео, включно з використанням соціальних медіа та інших платформ для залучення аудиторії.
 6. Обладнання для зйомки: вибирайте відповідне обладнання для зйомки відео, включно з камерами, мікрофонами, освітлювальними приладами та іншими аксесуарами.
 7. Виробництво відеороликів: майте на увазі всі процеси та етапи виробництва відеороликів, від зйомки до монтажу та публікації.
 8. Аудіовідеообладнання: зверніть увагу на якість звуку та використання аудіоефектів, щоб поліпшити загальний досвід перегляду відео.
 9. Створення бізнес-відео: враховуйте особливості та цілі вашого бізнесу при створенні відеороликів, щоб привернути й утримати клієнтів.
 10. Обладнання для зйомки відео: обирайте відповідне обладнання для зйомки відео, щоб забезпечити високу якість зображення і звуку.

 

Як виміряти ефективність відео для бізнесу

Як виміряти ефективність відео для бізнесу

 

Студія ViMaker маючи позитивний досвід розповість про те, як правильно виміряти ефективність відео для бізнесу та провести аналіз реакції на нього.

Одним з основних інструментів для вимірювання ефективності відео є відеоаналітика. Існують різні платформи та сервіси, які надають детальну інформацію про перегляди, залученість аудиторії та інші метрики. Наприклад, YouTube Analytics пропонує детальну статистику про перегляди, час перегляду, відмови та частку перегляду відео.

Аналіз реакції на відео

Під час аналізу Ваших відео необхідно: 

 • провести опитування, 
 • визначити конверсію 
 • або відстежувати коментарі та відгуки аудиторії. 

Також корисно використовувати інструменти для збору зворотного зв'язку, щоб дізнатися, що саме сподобалося або не сподобалося глядачам.

Розрахунок ефективності відео 

Коли у вас є дані про перегляди та реакцію аудиторії, можна перейти до розрахунку ефективності відео. Одним із показників може бути конверсія - скільки користувачів здійснили бажану дію (купівлю, реєстрацію тощо) після перегляду відео. Цей показник можна відстежувати за допомогою відстеження цілей веб-аналітики.

Загальна рентабельність відеореклами

Також важливо враховувати загальну рентабельність відеореклами. Розрахуйте витрати на виробництво і просування відео та зіставте їх з отриманими результатами. Якщо окупність висока і відео приносить прибуток, це свідчить про його ефективність.

Не можна забувати і про сам відеоконтент. Зверніть увагу на утримання уваги глядачів - наскільки довго вони дивляться відео. Якщо є великі відтоки на початку відео, можливо, варто переглянути його структуру і привабливість.

На закінчення, вимірювання ефективності відео для бізнесу - це важливий крок у створенні успішної відеореклами. Визначте цілі, використовуйте відеоаналітику, проведіть аналіз реакції аудиторії та розрахуйте конверсію і рентабельність. Тільки за допомогою цих даних ви зможете оптимізувати вашу відеорекламу і досягти поставлених цілей.

Висновок

Використання відео в бізнесі може призвести до досягнення різних результатів. Перш за все, відео дає змогу збільшити впізнаваність бренду і залучити нових клієнтів. Якісне і привабливе відео привертає увагу і викликає інтерес у цільової аудиторії, допомагаючи встановити емоційний зв'язок з потенційними клієнтами.

Зверніться до студії відеоконтенту ViMaker, щоб отримати професійний супровід і створити відеоконтент, який буде затребуваний і виправдає ваші очікування.